мистецькі вечорниці

НТН і 24-й у Шостаковому
              28 березня у Катеринопільський район завітали телеканал НТН та "Новини 24". Підставою для приїзду послугувала наша стаття «На Гнилому Тікичі збудують нові очисні споруди», надрукована в 11-му номері «Нового Дзвону» (від 17.03.2016). Керівництво каналів було шоковане тим, що зразок стічної води, яка потрапляє у річку, перевищує норму допустимих нечистот у 108,6 рази. Тож відразу було прийняте рішення відправити знімальні групи у Шостакове, щоб розібратись у всьому на місці. Телевізійники мали приїхати ще 24 числа, було домовлено про зустріч. Активісти з Єрок запропонували їм відзняти матеріал також по їхньому селищу (злив каналізаційних вод у річку Шполку, звалище забитої худоби, що знаходиться неподалік від Шполки в лісі), тележурналісти погодились. Однак через негоду поїздку було відкладено на 28 березня. Про це дізналась єрківська влада і за кілька днів відходи скотобійні загорнули землею. Ясна річ, те, що завозилось роками, за один день не приховаєш. Тож НТН і 24-му було що знімати.

            У Шостаковому їх зустрічали стурбовані селяни:

─ Ми взагалі проти, шоб ці споруди, хоч і нові, строїли у нас. Хай їх у Єрках будують або в Катеринополі.

─ Вони вже нам не раз обіщали, шо споруди відремонтують: і в 14-му, і в 15-му році., одні балачки. Ми їм не віримо.

─ У мене навіть корова не хоче пастися коло тих одстойників, там даже трава смердить.

─ Де це видано, шоб у річку по 200 кубів нечистот зливали щодня! У нас капуста, вирощена на городі смердить! А риба? Її ж ловлять і на базарі продають…

Усією делегацією пішли до відстійників. Туди ж під’їхав депутат облради Олександр Коваленко, який повідомив:

─ Гроші вже знайдено. На днях вони будуть у Катеринополі, і найближчим часом  уже з’являться нові очисні споруди.

            Шостаківці цьому не повірили, повели журналістів показувати витік нечистот у річку. Відзнявши матеріал, телевізійники поїхали за роз’ясненнями у райраду та адміністрацію.

 

 

Тетяна ІвашкевичОбновлен 28 апр 2016. Создан 27 апр 2016