мистецькі вечорниці

Марія Драч -- художниця з Ватутіного
        Кожне свято по-своєму унікальне. А найбільша радість – зустріти на ньому якусь цікаву постать. Цьогорічне святкування Дня Катеринополя, що відбулось 20 серпня 2016 року, подарувало нам кілька незабутніх зустрічей. Знайомтесь: 62-річна Марія Драч, художниця з Ватутіного.

        Картини як дзеркало душі           

 "Писати картини – моє хобі, віддушина. Пишу в основному пейзажі, квіти. Я так реалізуюсь, відпочиваю. Багато хто каже: "Де ти для цього час та силу береш?" А я не розумію, про що вони говорять. Якраз творчість і надає мені сил. Пишу картини вже понад 10 років. І п’ять з них  доглядаю за хворим чоловіком. Усе вспіваю. І в хаті порядок навести, й город прополоти, й у дворі прибрати, і їсти зварити, і чоловіка обійти. Бог на все дає мені сили. Усі дивляться серіали, щоб прослідкувати за сюжетом, а я тільки видивляюсь, що там у кого на стінах висить. Поїду кудись у подорож – і вже готовий пейзаж. Знімаю на мобільний репродукції старих картин, потім пробую відтворити, добавивши щось своє – настрій, улюблені барви. Шкода тільки, що зараз не йдуть мені яскраві квіти. Що на душі – те, переважно, й на полотні".

        Кожен хоче мати в себе частинку Франції  

"Ось картина – тут вуличка  Лувру зображена, світанок, у мене її було вже кілька варіантів, десь жовтого більше, десь червоного, синього, залежно від настрою. Змальовую з фото, колись була проїздом у Франції, сфотографувала, одній жінці сподобався цей пейзаж, тепер постійно його пишу, люди купують, хочуть мати частинку Франції у себе вдома. А он той, зимовий пейзаж, з собачками, змальовувала у своєї тітоньки. Дуже люблю відтворювати краєвиди Ватутіного, Юрківки…Шкода, що наші люди не дуже привчені до картин, купують здебільшого магазинні репродукції у красивих рамках. А мої без рамок, зате в кожній із них частинка моєї душі, болю, радості, сподівань. Ці картини живі на відміну від магазинних. Та й коштують не дорожче: від 60 до 200 гривень. Думаю, це недорого для ручної роботи. Пишу маслом. Продаю переважно на такі от свята та ще у Ватутіному на базарі. Мої картини вже роз’їхалися по всьому світу, від покупців знаю, що є вони в Харкові, Києві, Америці, Італії, Іспанії, Празі…Скрізь є люди, що цінують мою творчість".

       Продаючи картини, художниця вносить свій вклад в українську перемогу          

"З виторгу залишаю собі на фарби й матеріал, а все інше віддаю волонтерам для придбання гуманітарки на АТО.  Ну хіба вже край на щось  необхідні кошти, то можу собі трохи залишити. А так, роблю, що під силу… А як інакше? Там же наші діти воюють! Дуже вболіваю. Коли вже ця проклята війна закінчиться?! Ми всі зараз маємо згуртуватися, бо чвари, розбрат роблять нас слабкими та вразливими".

      

Тетяна ІвашкевичСоздан 21 окт 2016