мистецькі вечорниці

Григорій Вагапов (фронтмен гурту "Вперше чую") у Катеринополі

        На День Катеринополя 20 серпня у селище завітав знаменитий земляк – 36-річний фронтмен київського гурту "Вперше чую" Григорій Вагапов (автор пісень, гітара, вокал).

Гурт виконує авторський рок з елементами українського фолку, фанку та реггі. Сам Вагапов не менш знаменитий байкер, який не тільки пізнає світ на своєму мотоциклі, пише в дорозі музичні шедеври, але й організовує та бере участь у культових мотовечірках, мотофестивалях та мотофестах.

      "Якогось року Григорій перелякав пів-Катеринополя, як приїхав із своїми байкерами на свято. Люди просто розгубилися, а чиновники добряче перенервували, побачивши незаплановану байкерську делегацію," ─ розповів катеринопільчанин Максим Магар.

 

      Цьогоріч Вагапов приїхав у містечко уже за офіційним запрошенням селищного голови Івана Гегедоша і виконав кілька своїх знаменитих пісень ─ "Як козак співає," "Дуелянт", "Буду байкером" ("Чоперок"), "У смузі світла" ─ під теплу підтримку земляків та друзів юності.

 

      Зі сцени Григорій ділився своїми враженнями від останньої поїздки: "Дуже хотілося побачити Сибір, де частину молодості провела моя мама. От я й здійснив свою мрію. Хоча визнаю: додому хочеться страшно, дорога випила з мене багато крові. Їхні берізки набридли до крику, але в подорожі я зустрів багато гарних і світлих людей. Ми повинні спілкуватися, можливо тоді припиниться ця безглузда війна. Я вам так скажу: телевізор краще не дивитися ні їм, ні нам. Я от поїхав, всупереч власним страхам і застереженням друзів, лякали, що арештують ще на кордоні. Сподіваюся, що у відповідь і до нас приїдуть люди, з якими я спілкувався. Хай їдуть, дивляться, які ми насправді бандерівці і кому потрібна ця війна. Загалом проїхав 12 тисяч кілометрів за маршрутом: Київ — Орел — Пенза — Уфа — Новосибірськ — Кемерово — Гірський Алтай — Новосибірськ — Ірбіт — Іжевськ — Тамбов — Липецьк — Курськ — Київ. Найскладніше далися 1450 кілометрів, які здолав за одну добу. Поїздка тривала 21 день. Більшу частину часу їхав під буревіями та дощами. У Росії не зустрічав жодного прояву агресії, хоч проїхав увесь шлях у вишиванці".

 

      Відомо, що Григорій Вагапов був близьким другом загиблого катеринопільського поета Миколи Штепана. Тож ми не могли не запитати, чи сумує байкер за другом юності. "Це мій біль, який мене ніколи не полишає. Мені дуже-дуже не вистачає Колі. Не знаю точно, як він загинув, але це велика наша трагедія", ─ каже музикант.

 

       Зі сцени Григорій згадував також Руса–афганця, легендарного воїна "айдарівця," що загинув під час обстрілу "градами" Луганської ТЕС (місто Щастя).

"Як музикант я місяць провів у "Айдарі", підтримував хлопців своїми композиціями, написав навіть пісню "Від Майдану до "Айдару", яку присвятив Сашку "Італійцю" та іншим загиблим воїнам. Руслан був тоді ще живий. Десь навіть краєм у кліп потрапив. Ми часто з ним спілкувалися і тут, в Катеринополі, я ж місцевий, і вже в самому "Айдарі". Незабутня особистість", ─ розповів Вагапов у інтерв’ю нашому виданню.

 

      Нагадаємо, що сам Григорій Вагапов – теж неперевершена особистість. Напівукраїнець, напівтатарин, народився в Магаданському краї, рідним містом вважає Катеринопіль, зараз мешкає у Києві, має дружину, доньку і трьох синів (як сам каже ─ "мотоклуб"), написав пісню "Чоперок", що стала міжнародним байкерським гімном, кліп на неї зняв на Арбаті.

      Російський телеканал НТВ транслював про Григорія сюжет, в якому повідомив, що під пісні байкера українські націоналісти бомблять мирні донецькі міста. В минулому журналіст, залишив професію після аварії та переосмислення життєвих цінностей, вважає, що музика – чи не єдина галузь без цензури. У чаті видання "Главред" сказав, що готовий виступити навіть у ЛНР і ДНР, якщо гонораром буде звільнення з полону українських воїнів.

 

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

 Создан 22 окт 2016