мистецькі вечорниці

Ольга Савранська народила сина
Ольга Савранська народила сина й відремонтувала хату

 

 

         10 вересня дружина відомого по новоселицькій землянці "айдарівця" Олега Савранського Ольга народила первістка Ярослава. Хлопчик народився о 4-ій ранку. Вага – 3кг 250г, ріст – 50 сантиметрів. У перший день уже отримав щеплення від гепатиту В. І мама й малюк почуваються добре. "Не можу звикнути, що він уже тут, в ліжечку, а не в мені. Я така щаслива! Від сьогодні мене називатимуть мамою! Ім’я обрав Олег, сказав: "Якщо хлопчик, то буде Ярослав, якщо дівчинка – Ярослава". На жаль, через роботу (працював у нічну зміну на елеваторі) Олег не зміг бути присутнім на родах. Але я його заспокоїла: Не хвилюйся, зате я там точно буду. Уже приїжджав, щасливий, усе, як і має бути," ─ розповіла Ольга.

        На запитання "Як проходила вагітність?" Оля тільки засміялася: "Чудово проходила! Я до останнього дня працювала – то помідори крутила, то на городі поралася, то прибирала, учора ще бур’ян полола. Родила за 10 хвилин, хоч підготовка до родів тривала довгенько. Дуже чуйно до мене поставилась акушерка, втішала, заспокоювала. Та й лікарка молодець. Лежу в окремій палаті, мабуть, через те, що жінка "айдарівця", за пологи поки що нічого не платила. Думаю, що й не доведеться, адже перед родами мені пояснювали, що у Катеринополі родичів учасників АТО, як і самих учасників, лікують безкоштовно".

        На початку вересня родина Савранських вселилась у придбану за кошти Новоселицької сільради та Катеринопільської райради хату. Зі слів Ольги, документів вони на хату ще не отримали, але ремонт у більшості кімнат за літо зробили, оскільки потрібно було поспішати відремонтувати все до пологів. На кухні, яка була в жахливому стані від плісняви, зараз покладено новеньку плитку й постелено новий лінолеум, пофарбовано усі вікна будинку, в 4-х кімнатах поклеєні нові шпалери. Усе Оля з Олегом робили самі.

        Нагадаємо, що "айдарівець" Олег Савранський минулу зиму провів разом із вагітною дружиною у власноруч спорудженій землянці, оскільки іншого житла у них не було, а місцева влада не дуже поспішала допомагати молодій родині. Ця подія викликала широкий резонанс у ЗМІ. Новоселицю відвідали майже всі провідні українські телеканали. Приїжджала, навіть, програма "Гроші", що проводить журналістські розслідування з приводу відмивання та розтрати народних коштів. Після цього Савранським пообіцяли допомогти придбати будинок. Слово ніби й дотримали, але документів на хату й досі у молодої сім’ї немає. Справа затягується через бюрократичну тяганину.

Тетяна ІвашкевичСоздан 22 окт 2016